Město=Galerie 2020 – artists

Čvrtý ročník street art festivalu ve městě Kutná Hora

Hlavní umělci

Kurt Gebauer

Sochář a významný Český umělec 20 století. V roce 1990 byl jmenován docentem na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a v roce 1992 jmenován profesorem Ateliéru veškerého sochařství. Dnes je emeritním profesorem. V současné době dobíhá jeho retrospektivní výstava v Národní Galerii hlavního města Prahy.

V Kutné Hoře bude jeho zájmem velkoformátová malba, jíž se také věnuje.

www.kurtgebauer.cz

Andrej Németh Endre – Kutná Hora

Andrej je tzv. renesanční umělec. Pracuje se dřevem, kamenem, sklem, uměleckým smaltem, dělá grafiku, design, keramiku, maluje a vynalézá, spojuje i nespojitelné. Je nositelem více hlavních cen a uznání z mezinárodních sympoziích, malby, grafiky a sochařství: Slovensko malba, umělecký smalt Maďarsko, Slovensko, umělecké sklo Ukrajina (Lvov), Polsko (Sklárská Poreba) a ze sochařství Česká Republika, Maďarsko, Slovensko.

V Kutné Hoře na Karlově u Skály již 11 let pořádá meznárodní sympozium „Sochařský a umělecký smalt“ za účasti umělců z Japonska, Polska, Maďarska, Slovenska, Ruska, Itálie, Rakouska a České Republiky.

www.nemeth.cz

facebook.com/andrej.endre

instagram.com/andrejnemethe

Richie Mozger – Polsko

Polský umělec a graffiti writer věnující se volné tvorbě. Převážně na zdech domů a obrazech můžete vidět jeho jedinečný styl vycházející z klasické malby, přes komiksovou linku až k možným figurálním abstrakcím.

instagram.com/publicsurfer

Nikola Vavrous aka Khoma – Havířov

Nikola Vavrous (1985) alias KHOMA je umělec žijící v Havířově. Jeho kořeny jsou spjaty s graffiti a svou tvorbu zaměřuje především na velkoplošné nástěnné malby. Jeho služeb využívají města, firmy i soukromé osoby, nebo veřejné organizace po celé republice, pro které vytváří originální díla na zakázku. Do rozsáhlejších projektů zapojuje také další umělce, writery či grafiky

odkazy:

www.khoma.cz

facebook.com/khoma.cz

instagram.com/khoma.cz

Ing. Jan Holub – Praha

Jeho vlastní tvorba se opírá především o kopírování výtvorů přírody, rostlin, živočichů a částí lidského těla.

„Kutná Hora pro mne představuje srdeční záležitost. Její okolí bylo pro mne v mládí místem mnoha výletů, pobytů a vandráckých výprav a v posledních dvaceti letech i místem pracovní činnosti, neboť pro filmaře je Kutná Hora rájem na zemi. V jejích ulicích a objektech, kde na člověka doslova dýchne historie, jsem měl možnost se podílet na mnoha filmových projektech např. D’Artagnan et les trois mousquetaires, Borgia, Edit Piaf a další.“

Tento umělec je bez odkazu na internetu.)

Lukáš Kladívko – Poděbrady

Je autorem již jedné velkoformátové malby v Kutné Hoře na hřišti v Šipší. Je také autorem a kurátorem tohoto projektu. Jeho tvorbu charakterizuje vliv graffiti a používání všech možných kombinací barev a stylů. Jeho umělecký záběr mimo jiné čítá velkoformátové malby, objekty z odpadu nebo instalace ve veřejném prostoru.

Mottem jeho tvorby je “ZKOUMAT, HLEDAT A NACHÁZET”.  

instagram.com/lukaskladivko


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *