Město=Galerie 2020 – tisková zpráva

Čtvrtý ročník streetartového festivalu Město=Galerie v Kutné Hoře startuje 12. srpna 2020

Druhý srpnový týden, od středy 12.8.2020 do soboty 15.8.2020, proběhne v Kutné Hoře již čtvrtý ročník streetartového festivalu s názvem MĚSTO = GALERIE. 

Tento ročník bude v podstatě i jako multigenerační setkání, kdy bude jako speciální host kapacita Kurt Gebauer, který má aktuálně výstavu v Národní Galerii Praha.

Letos se bude tvořit opět na několika vybraných lokalitách krásného města Kutná Hora. Součástí festivalu je také tradiční sobotní graffiti jam a workshop pro širokou veřejnost. 

Murály budou vznikat v ulicích Fučíkova na trafostaních ČEZ, kdy z Polska dorazí umělec s pseudonymem Richie Mozger, na ulici Kouřimská na trafostanici u nemocnice dorazí z Havířova Nikola Vavrouš aka Khoma.

Místní umělce zastoupí tzv. renesanční umělec Andrej Németh Endre, který bude malovat plot v ulici Potoční.

Jako specialita pro tento ročník bude malba jednoho velikého murálu – stěny šestipatrového domu na ulici Vítězná, bývalého Ústavu nerostných surovin, autorem bude Lukáš Kladívko, 

který je zároveň ředitelem a kurátorem tohoto festivalu.
Ani tento rok nebude chybět jedna prostorová instalace, a to speciální 3D socha ze železného šrotu, a to před Průmyslovou školou od Ing. Jana Holuba.

Oficiální zahájení proběhne ve středu 12. srpna v 19:00 v kavárně Blues Café v centru Kutné Hory, bude doplněno projekcí a debatou s umělci.

Více informací naleznete na webu www.mestogalerie.cz.

Kontakty: 

ředitel – Lukáš Kladívko – 776 227 698

produkce – Jakub Jandora – 775 669 006

produkce – Martin Starý – 777 833 423

mapa lokalit: https://bit.ly/mesto2020

info web: www.mestogalerie.cz

facebook: facebook.com/mestogalerie

instagram: instagram.com//mestogalerie

major hashtag: #mestogalerie

MURÁLY:

Ttvorba od 13. – 15. srpna na několika lokalitách v Kutné Hoře

Mnoho obyvatel Kutné Hory již ví, co tzv. MURAL ART znamená, co si pod tímto slovním spojením mají představit. V loňských ročnících totiž murálů, velkoplošných maleb na stěnách ve veřejném prostoru, vzniklo celkem 15, nepočítaje další umělecká díla ve stylu graffiti u garáží v Zelenkově ulici, či u fotbalového hřiště. Nutno ale připomenout rozdíl mezi murálem a graffiti. Zatímco graffiti vzniká často víc živelně, muralartová díla vznikají naopak na základě dohody s majitelem nemovitosti a jsou ve větším formátu a propracovanější. 

V letošním roce se představí šest umělců

Je nám velikou ctí hostit účastníky umělce jako Kurt Gebauer, který bude dělat malbu na trafostanici v ulici Opletalova, nebo Kutnohoráka Andrého Németha Endreho, který bude dělat plot sběrny v ulici Potoční.

Jako specialita pro tento ročník  bude malba velkoformátového murálu – stěny šestipatrového domu na ulici Vítězná vedle disco Planet, také bývalého Ústavu nerostných surovin – autorem bude Lukáš Kladívko.Další murály budou vznikat v ulicích Fučíkova na trafostanici ČEZ, kdy z polska dorazí  umělec s pseudonymem Richie Mozger, na ulici Kouřimská na trafostanice ČEZ u nemocnice zase dorazí z Havířova Nikola Vavrouš aka Khoma.
Ani tento rok nebude chybět jedna prostorová instalace, a to speciální 3D socha se železného šrotu, a to před Průmyslovou školou od Ing. Jana Holuba.


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *