Město=Galerie 2020 Kutná hora – program

Již týden zbývá do slavnostního zahájení Město=Galerie 2020, tak zde je tisková zpráva:

Druhý srpnový týden, od středy 12.8.2020 do soboty 15.8.2020, proběhne v Kutné Hoře již čtvrtý ročník streetartového festivalu s názvem MĚSTO = GALERIE.

Tento ročník bude v podstatě i jako multigenerační setkání, kdy bude jako speciální host kapacita Kurt Gebauer, který má aktuálně výstavu v Národní Galerii Praha – NGP ― Kurt Gebauer.

Letos se bude tvořit opět na několika vybraných lokalitách krásného města Kutná Hora. Součástí festivalu je také tradiční sobotní graffiti jam a workshop pro širokou veřejnost.

Murály budou vznikat v ulicích Fučíkova na trafostaních ČEZ Distribuce, a. s., kdy z Polska dorazí umělec s pseudonymem Richie Mozger, na ulici Kouřimská na trafostanici u nemocnice dorazí z Havířova Nikola Vavrouš aka Khoma.

Místní umělce zastoupí tzv. renesanční umělec Andrej Németh Endre ART, který bude malovat plot v ulici Potoční.

Jako specialita pro tento ročník bude malba jednoho velikého murálu – stěny šestipatrového domu na ulici Vítězná, bývalého Ústavu nerostných surovin, autorem bude Lukáš Kladívko, který je zároveň ředitelem a kurátorem tohoto festivalu.

Ani tento rok nebude chybět jedna prostorová instalace, a to speciální 3D socha ze železného šrotu, a to před Průmyslovou školou od Ing. Jana Holuba.

Oficiální zahájení proběhne ve středu 12. srpna v 19:00 v kavárně Blues Café v centru Kutné Hory, bude doplněno projekcí a debatou s umělci.

Více informací naleznete na webu www.mestogalerie.cz.

Kontakty:
ředitel – Lukáš Kladívko – 776 227 698
produkce – Jakub Jandora – 775 669 006
produkce – Martin Starý – 777 833 423

mapa lokalit: https://bit.ly/mesto2020
info web: www.mestogalerie.cz
facebook: facebook.com/mestogalerie
instagram: instagram.com//mestogalerie


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *