Město=Galerie 2022 Madá Boleslav – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

Finále festivalu Město = Galerie se uskuteční už tento pátek v Mladé Boleslavi

Praha 13.9.2022

Streetartový festival Město=Galerie míří do finále, které se letos poprvé odehraje v Mladé Boleslavi. Ve městě se o víkendu bude malovat několik vybraných ploch a představí se při tom umělci z Čech i zahraničí.

Z Dánska dorazí legenda Bates. Celosvětové uznávaný umělec se věnuje graffiti již od poloviny osmdesátých let. Maďarsko bude reprezentovat na přehlídce Fat Heat, který minulý rok osvěžil sídliště v Kutné Hoře svou malbou s podtitulem Spravedlivé varování. Na festivalu nemůže chybět Lukáš Kladívko, který pečlivě vybírá svou malbu na určenou plochu. Ze Slovenska přijede Panika71, který vyšel jako vítěz z vyhlášeného open callu. Místní umělce bude reprezentovat 3illa. V centru města u obchodního centra Bondy je už nyní umístěna interaktivní malba od Olomouckého Pausera, která spojuje klasické graffiti a moderní technologie – rozšířenou realitu.

Pomyslný festivalový oheň zažehl své první jiskry v červnu, kdy se umělci přijeli předat svoje zkušenosti na workshopy pro mladé umělce z mladoboleslavské ZUŠ a pro klienty místního domova seniorů a setkali se s velice pozitivním ohlasem. Tento týden se zapojí děti z Dětského centra Klaudiánovy nemocnice, které s umělcem který si říká Nowis, umělecky ztvární stěnu na svém sídle.

„S producenty jsme se dohodli, že do festivalu chceme co nejvíce zapojit veřejnost, oslovit různé věkové skupiny a dát také prostor mladým začínajícím umělcům. Festival Město=Galerie může z pohledu rozvoje veřejného prostoru dát Mladé Boleslavi nový impuls. Věříme, že město a jeho industriální prostředí můžeme pomocí tohoto umění dlouhodobě kultivovat,“ tvrdí Ladislav Kučera, ředitel Nadačního fondu..

V sobotu 17.9. se v rámci oficiálního doprovodný programu festivalu –  akce Zažít město jinak, odehrají ve městě dva graffiti jamy. První z nich najdou návštěvníci na tangentě od 12:00 do 19:00, kde na dlouhé betonové stěně o bude malovat řada umělců nejen z Čech, ale i hosty z Německa. Součástí tu bude graffiti workshop, hudba a občerstvení. Druhá akce pak proběhne u Domu kultury, kde na legální stěně předvedou své umění lokální umělci. Zároveň veřejnost bude moci obejít i lokality s murály, které by měly být hotové, nebo ve fázi těsně před dokončením.

Streetartová přehlídka se v Mladé Boleslavi uskuteční také díky  Nadačnímu fondu Škoda Auto. Celý šestý ročník festivalu probíhá pod laskavou záštitou hejtmanky Středočeského kraje Petry Peckové. 

Aktuální informace a celý program najdou návštěvníci na sociálních sítích – facebooku nebo instagramu @mestogalerie a nebo webových stránkách www.mestogalerie.cz.

Kontakt pro média:

Lukáš Kladívko – ředitel a kurátor 776 227 698

Jakub Jandora – produkce 775 669 006

Mail: mestogalerie@gmail.com

Presskit: https://bit.ly/mg2022presskit


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *