Město=Galerie 2022 Nymburk – tisková zpráva

Nymburk 16.8.2022

Streetart dorazil do Nymburka

V pondělí odstartovala v Nymburce hlavní část šestého ročníku streetart festivalu Město=Galerie. Po zahřívacím kole v Poděbradech s Janem Kalábem, se tentokrát přidají tři velkoplošné malby a od pátku do neděle se odehraje umělecké setkání Doky Art Jam v bývalých Drahelických docích.

Nenechte si ujít příležitost vidět jejich autory přímo při práci, ale přijměte pozvání i na další doprovodné akce. Seznámíte se přímo s těmi, kdo proměňují veřejný prostor našeho města v galerii.

Z Polska dorazil umělec známý pod přezdívkou Sepe, který realizuje malbu na stěně firmy Nymwag na Boleslavské třídě. Další umělci Lukáš Kladívko a Oscuro Ink pracují na svých murálech na ulici Hálkova, kde opět poskytla plochy místní střední škola. 

Oficiální zahájení festivalu je ve středu v kině Sokol, kde od 17:00 bude možnost se potkat s umělci, podívat se na projekci, nebo se občerstvit dobrým pitím či grilem. Ve čtvrtek další pozvaní umělci zkrášlí skautskou základnu na Vesláku.

Od pátku do neděle bude probíhat umělecké setkání v urbexovém prostoru nedostavěné loděnice v Drahelicích. Toto místo u Labe je unikátní svým umístěním a svou konstrukcí, a umělci dorazí z různých končín. Součástí tohoto setkání bude i hudba, občerstvení a možnost přespání. Je vítána i veřejnost, kdy v sobotu bude možnost si vyzkoušet tvorbu na workshopu a sledovat umělce při práci. 

„Jsem ráda, že Nymburk v těchto dnech již podruhé hostí festival Město=Galerie pod taktovou jejího kurátora Lukáše Kladívka. Malby, které v rámci festivalu vznikají, se stávají na dlouhou dobu součástí veřejného prostoru našeho města. Jedná se o díla, za kterými se nemusíme vydávat do výstavních síní nebo galerií, ale jsou nám na očích den co den přímo v ulicích. Nenechají nás kolem projít bez povšimnutí, přitahují naši pozornost, vzbuzují emoce a často i vyvolávají diskuze. Myslím, že právě takové by mělo umění být a těším se, čím oživí letošní ročník festivalu vytipované plochy.“ říká o akci místostarostka Stanislava Tichá.

Aktuální informace a celý program najdou návštěvníci na sociálních sítích – facebooku nebo instagramu @mestogalerie a nebo webových stránkách www.mestogalerie.cz.

Odkazy

Kontakt pro média:

Lukáš Kladívko – ředitel a kurátor 776 227 698

Jakub Jandora – produkce 775 669 006

Mail: mestogalerie@gmail.com
Presskit:
https://bit.ly/mg2022presskit


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *