Město=Galerie 2022 Poděbrady – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

Streetart festival Město=Galerie míří do Poděbrad

Praha 29.8.2022

Po úspěšné zastávce v Nymburku a zahřívacím kole v Mladé Boleslavi nyní míří festival Město=Galerie do Poděbrad. K již vytvořernému murálu od Jana Kalába ve Fügnerově ulici letos přibude ještě druhý murál na Základní škole Václava Havla. A to od umělce, který vystupuje pod pseudonymem Zeb Obe. 

V sobotu od 11:00 pak v rámci festivalového dění proběhne tradiční událost na Ostende, s graffiti jamem, včetně streetart workshopu pro veřejnost. Jako doprovodný program je připravena finger skate sekce, hudební doprovod s rappery z Itálie, Francie a dalšími. Na místě bude možné vidět, jak graffiti vznikají, a nebude chybět ani občerstvení. Jako afterparty proběhne následně u Poděbradského jezera hudební festival Unyfest, kde vystoupí řada hiphopových umělců, a jako headliner přijede známý Hugo Toxxx.

Festival Město=Galerie má podporu Středočeského kraje, a nad celou akcí převzala již po druhé záštitu hejtmanka Petra Pecková. Díky festivalu města v kraji opět získají barevnější tvář a nové neprvoplánové malby osvěží veřejný prostor a tím pádem každodenní život lidí, kteří zde žijí. Po umělcích zůstane ve městech hned několik dalších murálů a spousta nových legálních graffiti. 

“Využitím bývalých doků v Nymburku jsme ukázali, že tento prostor lze využít jako otevřenou galerii, či prostor pro sporty či jiné aktivity. Nemusí tedy fungovat jako zarostlá ruina, které se lidé vyhýbají obloukem” říká produkční festivalu Jakub Jandora.

Aktuální informace a celý program najdou návštěvníci na sociálních sítích – facebooku nebo instagramu @mestogalerie a nebo webových stránkách www.mestogalerie.cz.

Odkazy

Kontakt pro média:

Lukáš Kladívko – ředitel a kurátor 776 227 698

Jakub Jandora – produkce 775 669 006

Mail: mestogalerie@gmail.com

Presskit: https://bit.ly/mg2022presskit


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *