Mladá Boleslav 2023 IAMRUSHDOG – final

Leteringového disciplináře jsme pozvali do Mladé Boleslavi na takovou obyčejnou stěnu u podnikového parkoviště firmy Škoda Auto a.s., kterou jsme trochu opravili. Mistr zvolil svou oblíbenou zlatou barvu, a stěna dostala okamžitě úplně jiný ráz, a to jak v čase, tak i v prostoru.

👉Mural je s titulem: Be Ready to Flip the Switch (Buď připraven převzít zodpovědnost). Kaligrafický nápis je vytvořený jeho vlastním stylem písma, které má název smokeletters (je to symbióza fraktur písma a cholo písma ze západního pobřeží obohaceného o vlastní signaturní prvky). Mural symbolizuje odhodlanost k dodržení svých slibů a upřímnost k sobě samému. Je tam napsáno autorovo sdělení a vzkaz každému pozorovateli: Be Ready to flip the switch, což v překladu znamená:Buď připraven přepnout se. Je to interpretace metafory k odhodlanosti a bezprostřednímu dodržení svých slibů. Když něco člověk chce, tak toho s velkou pravděpodobností dosáhne díky disciplíně, ke které ale musí nejdříve najít cestu. Ta většinou začíná, když v sobě najde ten pomyslmý switch, který je potřeba přepnout (něco změnit) najít katalyzátor, který nás posune na verzi 2.0..

Lokalita:
Parkoviště 3. brány, Laurinova, za domem Dukelská 679/5, 293 01 Mladá Boleslav
https://goo.gl/maps/HX45FB3f1BZMvXMU7
50°24’52.9″N 14°55’08.1″E

Info o umělci

Inspirován pouliční kulturou mexických čtvrtí v Los Angeles, kde z části vyrůstal, si vytvořil vztah k umění spjatému s latinskou kulturou. Ta ho později nasměrovala k jeho vlastní interpretaci calligraffiti zvané Smokeletters, které kombinuje tradiční Old English styl písma (blackletter) z 12. století a Cholo letters ze Západního pobřeží v Los Angeles. Na svých obrazech mimo jiné používá mnohdy gestuální a dynamické tahy štětcem, ze kterých vzniká symbióza a balanc mezi pozitivním a negativním místem, které je mnohdy barevně a povrchově kontrastní. Při pohledu z dálky kompozice vytvářejí jednotný celek. Častokrát jsou jeho obrazy zároveň nositeli silných osobních sdělení. (Z webu autora)

https://www.iamrushdog.com

https://www.facebook.com/iamrushdog/

https://www.instagram.com/iamrushdog


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *